Hotline:  0800 500 234

Váš partner pri poistení Vašich rizík!

Povinné zmluvné poistenie

pzp

Čo je to PZP...

Povinné zmluvné poistenie je poistením, ktoré je zo zákona dané. Môže označovať hneď niekoľko druhov poistení. Najčastejšie však referuje na poistenie automobilu, z ktorého sa čerpá v prípade dopravnej nehody, ktorú ste sami zavinili. Pokiaľ by ste takéto poistenie nemali môže sa stať, že nie len preplatíte škodu v plnom rozsahu zo svojho vrecka ale môžete byť trestne stíhaní.

Nakoľko je tento druh poistenia povinný, mať ho jednoducho musíte. Na Vás je len vybrať si spoločnosť, u ktorej si ho uzavriete. Vo Finančnom centre, a.s. uzatvárame PZP už vyše 20 rokov a za tú dobu sme si vytvorili dobré vzťahy s viacerými poisťovňami a ako výsledok Vám vieme poskytnúť výrazne zľavy a množstvo variantov na výber.

0 +
Poistených
0 +
Poistných udalostí
0
Ušetrí priemerný zákazník
0
Poisťovní

Sú veci, ktoré predvídať nemožno...

Aj napriek tomu, že je povinné zmluvné poistenie „povinné“ prejdeme si jeho výhody. Ako uvádza nadpis stať sa môže čokoľvek a komukoľvek a rovnako aj práve Vám. PZP Vám zaručí, že v prípade nehody nebudete znášať bremeno platby vysokých čiastok (najmä v prípade drahých áut) niekedy sa šplhajúc až k 30 000€. Síce poskytuje podstatne nižšie krytie ako napríklad poistenie havarijne ale taktiež je oveľa menej finančne náročné.

artistic-asphalt-automobiles-799443
car-buying-car-dealership-car-key-97079

Prečo povinné zmluvné poistenie u nás?

Ako už bolo spomenuté, vybrať svojho poisťovateľa si musíte sami. Na internete nájdete množstvo maklérov sprostredkujúcich poistenie alebo samotných poisťovní. U všetkých si všimnete niečo spoločné, zahrnú Vás reklamami propagujúc ich ponuku za extrémne nízke ceny a. Väčšine ľudí to stačí aby sa poistili. Keď však nahliadnete do zmluvných podmienok boli by ste prekvapení čo všetko vaša zmluva nekryje a kde sú aké výluky.

S nami:

Transparentné zmluvné podmienky
Kompletnú konzultáciu zdarma
Najlepšie poistné podmienky
Výber z 18 rôznych poisťovní
Zľavy a úľavy
"Po zlom prístupe zo strany poisťovne som prestriedala asi troch poisťovacích maklérov. Na prvých dvoch som prerobila dohromady 2300€. Zo začiatku som bola k FC-čku nedôverčivá. No potom prišla poistná udalosť. Bola som fascinovaná prístupom likvidátora a škoda bola preplatená v plnom rozsahu."
Jana Horváth
Cestuje za prácou
5/5

Najčastejšie otázky

PZP kryje hneď niekoľko kategorií

  • škody na zdraví a náklady na usmrtení osôb, do tejto kategórie patria aj náklady na liečbu, kompenzácie a prípadné odškodnenie pozostalých
  • škody pri poškodení, zničení, odcudzení alebo strate majetku či vecí v dôsledku poistnej udalosti, sem patria škody nielen na vozidlách
  • náklady na právne zastupovanie poškodených v prípade nárokov spomínaných v predošlých dvoch kategóriách
  •  náklady na ušlý zisk, ktorý si môžu nárokovať poškodené osoby a tým sa nemyslia len fyzické osoby, ale predovšetkým právnické osoby

Áno, ako väčšina produktov v dnešnej dobe sa dá uzatvoriť aj poistenie online a to nie len PZP ale aj všetky možné druhy neživotného poistenia, z tohoto je vylúčené životné poistenie, ku ktorému je potrebný osobný kontakt s klientom.

Finančné centrum, a.s.

Centrum 27/32
017 01 Považská Bystrica

Telefón:
+421 42 433 08 57

E-mail:
info@financnecentrum.sk

Copyright © 2019 Finančné centrum, a.s. Všetky práva vyhradené.